Zaloguj
Odwieczna wojna spoolowców z poppetami

Pogaduchy graczy paintballowych nie tylko o PB

Postprzez Davidstage » 24 lis 2016, o 00:37


Niestety będzie podwyżki opłat za wywóz odpadów – zapewnia Ratusz i wydaje przetarg na pomoc wywozu śmieci od mieszkańców. Zgody z nazwami zajmującymi nieczystości uznają być zawarte aż do połowy 2018 roku. Jakie czekają nas zmiany?

30 września zrobi się umowa na wywóz śmieci z dwóch z siedmiu sektorów, na które podzielone zostało miasto, oraz w tamtych umowy wygasną z krajem roku. Ogłoszony przez Ratusz przetarg ma zapewnić ciągłość wywozu odpadów na terenie całego Lublina. Ci, którzy otrzymaną polecenie będą opróżniać kontenery na osiedlach i pojemniki w zabudowie jednorodzinnej. Mają wywozić frakcję suchą, odpady zmieszane, odpady zielone, gruz, sprzęty i oryginalne odpady wielkogabarytowe.

Takie graty jak wersalka albo szafa będą przeprowadzane według ustalonego harmonogramu, natomiast jeżeli jakiegoś „gabarytu” będziemy się chcieli pozbyć w pozostałym terminie, wtedy będziemy musieli go zawieźć do tzw. PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Naprawdę jest zresztą teraz, ale różnica ma liczyć na tym, że ogłoszony przez miasto przetarg nie będzie działać prowadzenia PSZOK-ów.

– Przygotujemy Kontenery na gruz Warszawa spożywa w ramach odrębnej procedury – zapowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Do umowy wprowadzony zostanie również zapis, że z 1 lipca 2017 r. odpady z trzech sektorów będą trafiać do ostatniego Domu Zagospodarowania Odpadów, który stanie w Rokitnie. – Wówczas wykonawca lub wykonawcy wyłonieni w niniejszych trzech sektorach będą zobowiązani do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych do ZZO w Rokitnie – dodaje Krzyżanowska.

Miasto zapewnia, że nie zamierza podnosić stawek za wywóz śmieci, które obciążane są od mieszkańców. To ściśle z ostatnich opłat pochodzą pieniądze, którymi miasto odpowiada za tę usługę.

Nie wiadomo jeszcze jak podzielony zostanie lubelski rynek śmieciowy oraz albo będzie na nim jakakolwiek konkurencja, bo niedługo straci ważność danie na energia zakładu SITA Wschód przy ul. Ciepłowniczej, jednej z dwóch firm (druga to Kom Eko) odbierających śmieci od ludzi Lublina. – Pozwolenie jest aktualne do kraju roku, marka nie wskazywała innej lokalizacji – mówi rzeczniczka Ratusza.
Avatar użytkownika
Davidstage
 
Posty: 155
Lokalizacja: Yugoslavia
Gram od: 0


Powrót do Rozmowy w paintballowym pubie "Pod złamanym wyciorem"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron