Zaloguj
13.11.2016 Wrota Niepodległości na Poligon Delta

Zapowiedź gier i wydarzeń paintballowych

Postprzez poligondelta.pl » 12 paź 2016, o 23:05


Zapraszamy na pole paintballowe Poligon Delta.

Data: 13.11.2016

Godzina: 10:00

Scenariusz: Wrota Niepodległości

Lokalizacja: Darżyno/Potęgowo

Gra odbędzie się na terenie pola paintballowego bezpośrednio przy krajowej 6 w miejscowości Darżyno/Potęgowo (problem z dojazdem dzwoń: 534 561 111)

Warunki uczestnictwa:

- akceptacja regulaminu i zasad gry obowiązujących na terenie pola paintballowego PoligonDelta.pl,
- akceptacja zasady FPO (kulka zakupiona u organizatora)
- opłata wpisowego dotyczy się również osób wypożyczających sprzęt,
- obowiązkowy barell bag !!
- wpisowe organizacyjne

Info linia (wypożyczenie sprzętu/ dojazd): 534 561 111

Wpisowe zawiera:

- ubezpieczenie,
- wejście na pole,
- dostęp do sanitariatów,
- HP na cały dzień 4500 psi,
- pirotechnika,
- fotografie i multimedia z gry,
- sędziowie na polu,
- możliwość zaparzenia herbaty i kawy dla każdego,
- grill/ognisko które ogrzeje Was przez cały jesienny dzień


Harmonogram Imprezy:

Z uwagi na krótki dzień prosimy o przestrzeganie harmonogramu

9:00 - 10:30 Rejestracja

10:30 - 11:00 Omówienie zasad

11:00 - 11:50 Pierwszy scenariusz

11:50 - 12:10 Przerwa

12:10 - 13:00 Drugi scenariusz

13:00 - 13:20 Przerwa

13:20 - 14:10 Trzeci scenariusz

13:40 - 14:00 Przerwa

14:00 - 16:00 Gry typu DeathMatch

16:00 Zakończenie gryWSTĘP

Każda z druzyn, będzie miała okazję wcielić się w obie strony konfliktu. Scenariusze trwają po 50 min (25 min na każdą stronę, po tym czasie robimy przerwę i zmiana stron)

Jak można odmienić się losy świata, jeśli współczesną technologię wojskową wraz z żołnierzami przeniesiemy w czasie? Po zakończeniu II wojny światowej terytorium Polski zaczęło obejmować, miejsca badań naukowców III Rzeszy. Czy o wszystkim wiemy? Czy wiemy co działo się w sztolniach Gór Sowich? Czy wszystkie badania w Świnoujściu zostały ujawnione? Tajemnice Bornego Sulinowa? Tajemnic poligonów wokół Darłowa też nie zbadano.......... A jeśli III Rzesza rozwinęła badania Alberta Einsteina, który wierzył w możliwość podróżowania w czasie? Według naszego scenariusza tak właśnie się stało. Polska w latach 80-tych odkryła tajemnicze pomieszczenia w Górach Sowich, które kryły Tajemnicze Wrota, badano je przez kolejne 30 lat. W 2016 roku opanowano technologię do takiego stopnia, że postanowiono wysłać najlepszych z najlepszych, aby wsparli polskie wojsko w kluczowych wydarzeniach historycznych. Najlepszych z najlepszych, czyli GROM wkracza do gry.

Scenariusz 1 - "Cud nad Wisłą"

Klęska w Bitwie Warszawskiej mogła doprowadzić do sytuacji, że Europa byłaby czerwona od Moskwy po niemal Pireneje. W dniach 13-15 sierpnia 1920 na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem "cudu nad Wisłą", uznawana za przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem. Jednostka GROM wspiera wojska Józefa Piłsudskiego przed szturmem bolszewików.

Zasady:
- Wojska Polskie musza obronić pozycje,
- Bolszewicy wyeliminować obrońców,
Scenariusz 2 - "Westerplatte"

Oblężenie Westerplatte – obrona Wojskowej Składnicy Tranzytowej przez garnizon Wojska Polskiego na półwyspie Westerplatte w czasie kampanii wrześniowej w dniach 1–7 września 1939 roku. Była to pierwsza bitwa II wojny światowej. 1 września o godz. 4:45 rano niemiecki pancernik "Schleswig-Holstein" otworzył ogień, skierowany na polską placówkę.
Chwilę potem polski posterunek został zaatakowany przez kompanię SS-"Heimwehr Danzig" oraz oddział szturmowy piechoty morskiej (3. Kompania Morska "Stoßtrupp"), zaokrętowany wcześniej na niemieckiej jednostce. Hitlerowi i miejscowemu gauleiterowi Forsterowi zależało na jak najszybszym zdobyciu Westerplatte, aby nie psuć uroczystości z okazji włączenia Gdańska do Rzeszy. Z tego powodu niemieckie dowództwo zamierzało złamać morale Polaków. Aby odmienić losy obrony Westerplatte .......Pojawia się GROM.

Zasady:
- każdy gracz posiada 2 życia,
- Wojska Polskie musza obronić pozycje,
- Żołnierze III Rzeszy wyeliminować obrońców,Scenariusz 3 - Powstanie Warszawskie

Powstanie warszawskie było wymierzone militarnie przeciw Niemcom. Po wybuchu powstania Armia Czerwona wstrzymała ofensywę na kierunku warszawskim, a radziecki dyktator konsekwentnie odmawiał udzielenia powstaniu poważniejszej pomocy. Wsparcie udzielone powstańcom przez USA i Wielką Brytanię miało natomiast ograniczony charakter i nie wpłynęło w sposób istotny na sytuację w Warszawie. W rezultacie słabo uzbrojone oddziały powstańcze przez 63 dni prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją 3 października 1944. W trakcie dwumiesięcznych walk straty wojsk polskich wyniosły ok. 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego, ciężkich warunków bytowych oraz masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło od 150 tys. do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy. Współcześni decydenci Państwa Polskiego wysłali jednostkę GROM, która miała wesprzeć w walkach Powstańców Warszawskich.

Zasady:
- Wojska Polskie muszą wyeliminować jednostki Niemieckie ,
- Wojska III Rzeszy muszą wyeliminować Powstańców,

Lista Graczy:

1. ....
Ostatnio edytowano 14 lis 2016, o 21:03 przez poligondelta.pl, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
poligondelta.pl
 
Posty: 3
Gram od: 0


Postprzez swoopske » 8 lis 2016, o 12:14


Lista Graczy:

1. swoopske
2.
Avatar użytkownika
swoopske
 
Posty: 9
Lokalizacja: Gdańsk-Morena
Drużyna: Impress
Marker: DP Rev-i/Ego 10
Gram od: 2009


Postprzez arek sroka » 8 lis 2016, o 14:06


Lista Graczy:

1. swoopske
2. arek sroka - uwaga, będe strzelał :)
3. ....
Avatar użytkownika
arek sroka
 
Posty: 2
Gram od: 2003


Postprzez gumis1136 » 8 lis 2016, o 14:10


Lista Graczy:

1. swoopske
2. arek sroka - uwaga, będe strzelał :)
3. LuDek
4. Patka
5. Kłak
6. Gumis
7. ...
gumis1136
 
Posty: 1
Gram od: 0


Postprzez iSiU » 8 lis 2016, o 16:36


Lista Graczy:

1. swoopske
2. arek sroka - uwaga, będe strzelał :)
3. LuDek
4. Patka
5. Kłak
6. Gumis
7. iSiU
8. Arczi
9. ......
iSiU
 
Posty: 1
Lokalizacja: Słupsk
Marker: GEO 3.0
Gram od: 2015


Postprzez swoopske » 12 lis 2016, o 14:48


Ruszam na grę z Gdańska, mam 2 wolne miejsca w aucie.
Avatar użytkownika
swoopske
 
Posty: 9
Lokalizacja: Gdańsk-Morena
Drużyna: Impress
Marker: DP Rev-i/Ego 10
Gram od: 2009


Postprzez dar_g » 12 lis 2016, o 18:07


Lista Graczy:

1. swoopske
2. arek sroka - uwaga, będe strzelał :)
3. LuDek
4. Patka
5. Kłak
6. Gumis
7. iSiU
8. Arczi
9. Darek
dar_g
 
Posty: 1
Gram od: 1


Postprzez poligondelta.pl » 14 lis 2016, o 21:05


Dziękujemy za odwiedziny !! Liczymy, że spotkamy sie w tak zacnym gronie, na anszej kolejnej grze otwartej. Tym razem "Gwiazdkowej Kolacji Paintballowej", która odbędzie się na naszym polu w Sobotę 17 grudnia 2016 roku. Szczegóły wkrótce.
Avatar użytkownika
poligondelta.pl
 
Posty: 3
Gram od: 0


Postprzez Edwinraf » 22 lis 2016, o 16:21


Aranżacja łazienki na poddaszu nie jest jednoznaczna, tymże znacznie, że często ograniczeniem są skosy. Warto zatem przyjrzeć się już zrealizowanym projektom.

Poddasze użytkowe to prywatna strefa domowników, w której powodują się sypialnie. W ostatniej przerwie nie może zabraknąć miejsca na pewną albo nawet dwie łazienki.

Projekt "na miarę"

Często aranżując łazienkę na poddaszu musimy zdecydować się na rozwiązania niesztampowe. Jednym spośród nich stanowi rezygnacja z typowej kabiny prysznicowej z brodzikiem na sprawa wyjścia z odpływem prostym w podłodze.

Czasami musimy zamówić specjalne drzwi do kabin na poddaszu. Producenci na wesele wychodzą wbrew tym sprawom i planują jeszcze więcej rozwiązań dedykowanych łazienkom pod skosami.

Z jednego czasu prawdziwym aranżacyjnym hitem jest ściana z cegły. Niektórzy określają się na wybór cegły w salonie czy przedpokoju, tymczasem prawdopodobnie ona świetnie sprawdzić się, więcej w kuchni!

Niestety, dobrej kondycji prawdziwa cegła kosztuje, ponieważ nie każdy potrafi sobie na nią dopuścić. Świetną możliwością i lekarstwem dla miłośników naturalnych tematów będą łatwy cegłopodobne. Wyglądają ładnie oraz są tańsze z tradycyjnej cegły.

Płytki cegłopodobne - alternatywa tradycyjnej cegły wywóz gruzu Gdańsk

Wykończona w niniejszy zabieg ściana w kuchni jest stale dość wyjątkowym i wyjątkowym akcentem w naszych domach. Płytki cegłopodobne są tak naprawdę nowością na rynku, która jeszcze częściej zmienia na przeszkodzie klasyczną cegłę. Taka ozdoba przyciąga uwagę i odpowiednio wpływa na wystrój i stylistykę całego pomieszczenia nadając kuchni kreatywności a doskonałego smaku. Płytki cegłopodobne są niemal identyczne, jak tradycyjna cegła. Z pewnością zyskają one pozwolenie nawet wśród najbardziej trudnych konsumentów. Artykuł ten stanowi mocny, a montaż płytek jest zwinny również bardzo popularny.

Uniwersalne rozwiązanie dla Twojego wnętrza

Płytki cegłopodobne kształtują się nie dopiero na ozdobę naszej ściany – mogą także posłużyć do nowych celów. Samo co Cię przeszkadza to polska wyobraźnia. Płytki cegłopodobne możesz także umieścić na ziemię! Często to teraz podłoga stanowi element dekoracyjny, dlaczego zatem nie postawić na cegłę pod stopami? Stanowi wówczas nieco popularne rozwiązanie, a do swoich kuchni wpasuje się wręcz idealnie. Cegłopodobne płytki możemy wykorzystać i jako materiał elewacyjny w mieszkaniu kuchennym. Dzięki zróżnicowanym wymiarom i spokojnej lekkości płytki cegłopodobne wezmą się na każde przestrzenie i stosowane na dużo rodzajów. Coraz częściej producenci materiałów wykończeniowych starają się umieszczać na targ nowe płytki imitujące naturalne materiały. W ten rada otrzymujemy podobny efekt zbyt niższe pieniądze. Dodatkowo gama kolorystyczna takich utworów jest o znacznie większa, niż produkty 'oryginalne'.

Popularny forma na wykończenie

Aranżacja kuchennej ściany to mocne wyzwanie. Alternatyw wykończenia jesteśmy tak sporo – z czystej ściany, przez fototapetę aż po.. płytki cegłopodobne. Ta ważna ozdoba może wziąć Twojej kuchni nowy charakter. Z pewnością będzie kierować wzrok i sprawiać wrażenie na Twoich gościach. Motyw cegły jest niebywale uznany i dobrze się prezentuje. Płytki cegłopodobne są atrakcyjną (i popularniejszą) alternatywą tradycyjnej cegły.

Zwróćmy uwagę na ostatnie, że w zestawieniach wielkości pomieszczeń dołączanych do celów często wymieniana jest jedynie powierzchnia ziemi. Na celach linią przerywaną znaczona jest czasem granica wysokości 190 cm – tylko to wiemy, w którym pomieszczeniu będzie mocna wygodnie stanąć.

Ustawienie wanny

Kiedy ścianka pod skosem jest prosta, wannę trzeba z niej odkryć. Jej obudowa może wykonywać półkę na kosmetyki, jakich w łazience nigdy nie brakuje. Jeśli ścianka ma 110 cm, można zamocować przy niej idący sedes lub bidet.

Można te przysunąć wannę krótszym bokiem. Ustawienie jej wzdłuż takiej ścianki i jest dodatkowe, tylko to kąt nachylenia dachu powinien posiadać 45°, a szerokość wanny minimum 100 cm. Węższą trzeba będzie od ścianki odsunąć. Wanna narożna (np. o wymiarach 99 cm x 140 cm) zapewne stanowić w niniejszym wypadku idealniejszym rozwiązaniem, skoro nie bierze się z niej, siedząc równolegle do ścianki, tylko pod kątem.

Ścianka kolankowa

Każde akcesorium winnym być tworzone w wygodnej odległości od ścianki kolankowej, aby ważna było z nich swobodnie skorzystać. Na przykład przy ściance wysokości 95 cm i nachyleniu dachu o kącie 45° wannę szerokości 70 cm musimy odsunąć od ścianki o 35 cm, i przy nachyleniu dachu o kącie 30° – aż o 105 cm.

Miejmy też, aby umywalki czy szafki łączone w szerszych miejscach, nie utrudniały dojazdu do lamusów czy półek położonych pod skosem. Warto także pod skosem umiejscowić pralkę. Ponadto, niską przestrzeń można zagospodarować na znalezienie grzejnika czy szafki na kółkach, którą swobodnie wysuniemy na zabieg pomieszczenia.
Avatar użytkownika
Edwinraf
 
Posty: 44
Lokalizacja: Bulgaria
Gram od: 0


Postprzez Edwinraf » 22 lis 2016, o 16:29


Aranżacja łazienki na poddaszu nie jest skłonna, tymże szczególnie, że często ograniczeniem są skosy. Warto to przyjrzeć się już zrealizowanym projektom.

Poddasze użytkowe to domowa strefa domowników, w której obejmują się sypialnie. W ostatniej dziedzin nie może zabraknąć mieszkania na jedną albo nawet dwie łazienki.

Plan "na miarę"

Często aranżując łazienkę na poddaszu musimy zdecydować się na rozwiązania niesztampowe. Jednym spośród nich stanowi odmowa z naturalnej kabiny prysznicowej z brodzikiem na sytuacja rozwiązania z odpływem liniowym w podłodze.

Czasami musimy zamówić specjalne drzwi do kabin na poddaszu. Producenci na szczęście wychodzą naprzeciw tym sprawom i planują jeszcze więcej rozwiązań dedykowanych łazienkom pod skosami.

Z jakiegoś okresu rzeczywistym aranżacyjnym hitem jest ściana z cegły. Niektórzy kwalifikują się na wybór cegły w salonie czy przedpokoju, jednak prawdopodobnie ona świetnie sprawdzić się, zarówno w kuchni!

Niestety, dobrej kondycji prawdziwa cegła kosztuje, ponieważ nie każdy potrafi sobie na nią uznać. Świetną alternatywą i wyjściem dla zwolenników naturalnych środków będą krótki cegłopodobne. Wyglądają efektownie dodatkowo są tańsze od tradycyjnej cegły.

Płytki cegłopodobne - alternatywa tradycyjnej cegły Kontenery na gruzu Gdańsk

Wykończona w współczesny technologia ściana w kuchni jest stale dość specyficznym i ciekawym akcentem w polskich domach. Płytki cegłopodobne są tak właściwie informacją na rynku, która jeszcze częściej zastępuje na przeszkodzie klasyczną cegłę. Taka ozdoba przyciąga uwagę i dobrze wchodzi na wystrój i stylistykę całego pomieszczenia nadając kuchni kreatywności także delikatnego smaku. Płytki cegłopodobne są niemal identyczne, jak tradycyjna cegła. Z pewnością otrzymają one przyjęcie nawet wśród najbardziej potrzebujących klientów. Temat tenże istnieje silny, a montaż płytek jest gwałtowny a niezwykle dobry.

Uniwersalne rozwiązanie dla Twojego wnętrza

Płytki cegłopodobne przydają się nie jedynie na ozdobę naszej ściany – mogą też posłużyć do nowych celów. Samo co Cię przeszkadza to domowa wyobraźnia. Płytki cegłopodobne możesz również ustawić na podłogę! Często to rzeczywiście podłoga stanowi element dekoracyjny, dlaczego więc nie wystawić na cegłę pod stopami? Jest zatem całkiem ciekawe rozwiązanie, jednak do popularnych kuchni dostosuje się wręcz idealnie. Cegłopodobne płytki możemy zastosować podobnie jako materiał elewacyjny w mieszkaniu kuchennym. Dzięki zróżnicowanym rozmiarom i średniej lekkości płytki cegłopodobne oddadzą się na całkowite dziedziny i używane na moc rodzajów. Coraz częściej producenci materiałów wykończeniowych starają się stosować na rynek nowe płytki imitujące naturalne materiały. W ostatni możliwość otrzymujemy podobny efekt zbyt marniejsze pieniądze. Dodatkowo gama kolorystyczna takich artykułów jest o znacznie szersza, niż produkty 'oryginalne'.

Popularny twórz na wykończenie

Aranżacja kuchennej ściany to jedyne wyzwanie. Alternatyw wykończenia mamy właściwie wiele – z dobrej ściany, przez fototapetę aż po.. płytki cegłopodobne. Ta wyjątkowa ozdoba może nadać Twojej kuchni nowy charakter. Z pewnością będzie interesować wzrok i realizować doświadczenie na Twoich gościach. Motyw cegły jest daleko znany i doskonale się prezentuje. Płytki cegłopodobne są atrakcyjną (i dostępniejszą) alternatywą tradycyjnej cegły.

Zwróćmy uwagę na ostatnie, że w zestawieniach wielkości pomieszczeń dodawanych do wniosków często przedstawiana jest tylko powierzchnia ziemi. Na systemach linią przerywaną zaznaczana jest czasem granica wysokości 190 cm – właśnie wtedy wiemy, w jakim znaczeniu będzie ważna wygodnie stanąć.

Ustawienie wanny

Kiedy ścianka pod skosem jest prosta, wannę trzeba od niej odsunąć. Jej obudowa może wykonywać półkę na kosmetyki, których w łazience nigdy nie brakuje. Jeśli ścianka ma 110 cm, można zamocować przy niej występujący sedes lub bidet.

Można te przysunąć wannę krótszym bokiem. Ustawienie jej blisko takiej ścianki oraz jest dodatkowe, a to kąt nachylenia dachu powinien mieć 45°, a szerokość wanny minimum 100 cm. Węższą powinien będzie z ścianki odsunąć. Wanna narożna (np. o wymiarach 99 cm x 140 cm) może stanowić w ostatnim faktu ciekawszym wyjściem, bo nie uzyskuje się z niej, siedząc równolegle do ścianki, tylko pod kątem.

Ścianka kolankowa

Każde akcesorium powinny stanowić składane w znaczącej odległości od ścianki kolankowej, by ważna było z nich bezpośrednio skorzystać. Na przykład przy ściance wysokości 95 cm i nachyleniu dachu o kącie 45° wannę szerokości 70 cm musimy oddalić od ścianki o 35 cm, i przy nachyleniu dachu o kącie 30° – aż o 105 cm.

Pamiętajmy też, aby umywalki czy szafki prowadzone w doskonalszych miejscach, nie utrudniały wstępu do lamusów czy półek położonych pod skosem. Warto też pod skosem umiejscowić pralkę. Ponadto, niską przestrzeń można wykorzystać na znalezienie grzejnika czy szafki na kółkach, którą swobodnie wysuniemy na sposób pomieszczenia.
Avatar użytkownika
Edwinraf
 
Posty: 44
Lokalizacja: Bulgaria
Gram od: 0

Powrót do Gry w regionie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron