Zaloguj
Wywiad: Sławek "Spacek" Pacek - Ranger Warsaw przed PLP 2015

Nowości, plotki, wydarzenia

Postprzez PbForce.pl » 15 kwi 2015, o 09:36


[PbForce.pl - Arek] Jesteśmy po pierwszym turnieju Millennium Series. Jak ocenisz występ Ranger Warsaw?

[Sławek „Spacek” Pacek] Krótko mówiąc - bardzo dobrze. Wystąpiliśmy na tym turnieju z dwoma nowymi graczami: Witkiem i Młodym, oraz powracającym po poważnej kontuzji i rocznej przerwie Rożkiem. Liczyliśmy się więc z tym, że potrzebujemy jednego turnieju Millennium Series, aby się zgrać - niektórzy z nas debiutowali na tym turnieju w MS w ogóle. Biorąc to pod uwagę, oraz to że w 1/16 trafiliśmy na Scorpions Milano z czterema zawodnikami Joy Division w składzie, jest to naprawdę dobry wynik, który przede wszystkim pozostawia nam otwartą drogę do satysfakcjonującego nas miejsca w rankingu generalnym na koniec tego sezonu. A wracając na chwilę do meczu ze Scorpions Milano, to było to naprawdę wyrównane starcie i niewiele brakowało, abyśmy awansowali dalej.[PbForce.pl - Arek] Pozostańmy jeszcze na chwilkę przy Millennium Series. Pierwszy event był pokazowym turniejem M500. Jak został odebrany ten format przez graczy spoza Polski. Jestem przekonany, że ten temat na MS był poruszany wielokrotnie.

[Sławek „Spacek” Pacek] Generalnie formuła M500 wygląda bardziej atrakcyjnie dla kibiców. Gra jest bardziej dynamiczna, jest więcej ruchu na polu. Jednak 2 faty oraz spłuczka to może być trochę za mało wg. opinii dużej części graczy. Wydaje się, że może to ewaluować w stronę 3 fatów oraz spłuczki i jak dołączymy do tego istniejącą możliwość wymieniania się fatami pomiędzy zawodnikami, to może być to ciekawa zmiana na 2016 rok. Testy tej formuły będą trwały cały ten sezon, więc na bieżąco będziemy to śledzić.[PbForce.pl - Arek] Już w najbliższy weekend (18-19 kwietnia 2015) pierwszy turniej PLP. Ranger Warsaw przystępuje do rozgrywek jako obońca tytułu MIstrza Polski 2014. Jakie cele i plany na nadchodzący sezon w Polsce?

[Sławek „Spacek” Pacek] Wystawiamy 3 składy, kolejno w lidze pierwszej, drugiej i czwartej. Aczkolwiek jak właśnie się okazało liga 1 i 2 będą grały w formule challanger, więc zobaczymy gdzie finalnie nasze składy skończą Ligę PLP traktujemy treningowo skupiając się na Millennium, dlatego też mogę już zdradzić, że Ranger Warsaw nie zagra PLP, ale po szczegóły to już trzeba się pofatygować na nasz fanpage. Nie zmienia to faktu, że powalczymy o obronę tytułu, ale już pod inną nazwą i w zmienionym składzie. Między innymi dołączy do nas Maciek Kowalczyk "Młody", który jest już regularnym zawodnikiem Rangera, a nie tylko grającym gościnnie na MS.[PbForce.pl - Arek] To sensacyjne informacje. Jak dobrze rozumiem, zagracie w I lidze PLP pod inną nazwą, marki Ranger Warsaw wśród drużyn nie będzie. Jaka jest motywacja tej decyzji?

[Sławek „Spacek” Pacek] Dobrze rozumiesz Ranger zdobył 12 tytułów Mistrza Polski w ligach piątkowych, w najwyższych dywizjach (uściślam, ponieważ pojawiały się w tamtym roku różne mistrzostwa niższych lig :)) W tym 5 ostatnich lat z rzędu. Uznaliśmy, że to w poprzednich latach odbywało się po części kosztem naszych wyników na Millennium Series. Dlatego też w tym roku skupiamy się na MS, a w PLP nasz najwyższy skład będzie grał w rotacyjnym składzie (nie wszyscy zawodnicy naszego pierwszego składu będą mieli czas i możliwość uczestniczyć). Oczywiście damy z siebie wszystko, aby obronić tytuł, ale nie jest to dla nas w tym sezonie najważniejsze. Ranger Warsaw będzie grał tylko na Millennium Series. Rozważamy jeszcze grę w najwyższej dywizji DPL, ponieważ dostaliśmy zaproszenie od władz tej ligi, ale ponieważ wpłynęło wczoraj, to jeszcze nie wiem, jaka będzie decyzja.[PbForce.pl - Arek] W poprzednim sezonie zauważyłem, że kalendarz Millennium Series i PLP, były tak ułożone, że to właśnie na krajowe rozgrywki byliście "ograni" na poszczególnych layoutach. Była to druzgocąca przewaga nad pozostałymi drużynami w stawce. W tym sezonie z uwagi na mieszany skład, wasza dominacja nie jest tak pewna, i jak sam zauwazyłeś nie jest najważniejsza. Nie czujecie już presji rywalizacji związanej z walką o tytuł Mistrza Polski?

[Sławek „Spacek” Pacek] Po prostu część naszych zawodników, którzy w poprzednich latach byli podstawowymi zawodnikami naszego pierwszego składu, nie czuje już takiej motywacji jaką mieli wcześniej, do zdobywania kolejnych Mistrzostw. Równocześnie jak sam zauważyłeś PLP kolidowało nam w przygotowaniach do gry na Millennium. Optymalną formę mieliśmy na PLP, a nie na MS (tak jakbyśmy chcieli). Dlatego dokonaliśmy tej zmiany - miejsce do gry w pierwszym składzie w PLP dostanie część młodszych i bardzo mocno zmotywowanych zawodników, a równocześnie wszystkie siły rzucimy do walki na arenie europejskiej. Nie zmienia to faktu, iż będziemy chcieli obronić tytuł MP szósty rok z rzędu i jestem przekonany, że ten skład który wystawimy do walki w PLP w najwyższej lidze, absolutnie stać na jej wygranie. Mieszanka doświadczonych zawodników z młodszymi stażem, ale z ogromną motywacją, na pewno da świetne wyniki. Bardzo mocno wierzę w ten skład.[PbForce.pl - Arek] Ranger Warsaw w 2015 roku może powalczyć o Mistrza Niemiec w lidze DPL, dodatkowo 3 składy oparte na graczach Rangera zagrają w PLP i oczywiście Millennium Series. To będzie bardzo pracowity i intesywny rok dla Waszej druzyny.

[Sławek „Spacek” Pacek] Generalnie zgadza się, oprócz tego że nie wiem czy zagramy o Mistrza Niemiec, ponieważ nie wiem w tej chwili, czy skorzystamy z zaproszenia złożonego przez Urlicha w imieniu ligi DPL. Musimy to przedyskutować całą drużyną. Tak czy inaczej szykuje się intensywny i interesujący sezon.[PbForce.pl - Arek] Sezon 2015 to wielkie przetasowanie w PLP. Wycofała się dużyna Warsaw United i Assassins Kraków. Wy również zmieniacie podejście do tych rozgrywek. Nie uważasz, że dla pozostałych drużyn w stawce, może być dużo łatwiej? Zwiastuje to wiele ciekawych wariantów w końcowym ustawieniu tabeli.

[Sławek „Spacek” Pacek] Oczywiście będzie to bardzo ciekawy sezon i trochę zmieni się układ sił.[PbForce.pl - Arek] To już koniec moich pytań. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze przeprowadzić kilka ciekawych wywiadów w sezonie 2015. Dziękuję za rozmowę.

[Sławek „Spacek” Pacek] Dziękuję za rozmowę i polecam się na przyszłość
PbForce.pl
 
Posty: 19


Postprzez Patricktip » 23 lis 2016, o 20:02


Niestety będzie podwyżki stawek za wywóz odpadów – zapewnia Ratusz i wydaje przetarg na pomoc wywozu śmieci od mieszkańców. Umowy z firmami odbierającymi nieczystości planują być zamknięte aż do połowy 2018 roku. Jakie czekają nas zmiany?

30 września zrobi się zgoda na wywóz śmieci z dwóch z siedmiu sektorów, na które podzielone zostało miasto, i w różnych umowy wygasną z bokiem roku. Ogłoszony przez Ratusz przetarg ma dać ciągłość wywozu odpadów na terenie całego Lublina. Ci, którzy dostaną zlecenie będą opróżniać kontenery na blokowiskach i pojemniki w zabudowie jednorodzinnej. Mają wywozić frakcję suchą, odpady zmieszane, odpady zielone, gruz, meble oraz oryginalne odpady wielkogabarytowe.

Takie graty jak wersalka albo szafa będą wywożone według ustalonego harmonogramu, a jeżeli jakiegoś „gabarytu” będziemy się chcieli pozbyć w nowym terminie, wtedy będziemy musieli go zawieźć do tzw. PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Naprawdę jest dodatkowo teraz, ale różnica jest liczyć na ostatnim, że ogłoszony przez miasto przetarg nie będzie traktować prowadzenia PSZOK-ów.

Kto ponosi koszty wywozu śmieci po remoncie mieszkania? Sam z członków Zarządu WM po remoncie naszego mieszkania zamówił wywóz gabarytów (poremontowych) na koszt wspólnoty, a przy okazji wywiózł gabaryty innych członków grupy nie informując nikogo (nawet administratora) a nowych członków Zarządu, że planuje to zrealizować.
Na zebraniu wspólnota podjęła decyzję, że koszty wywozu poniesie ów członek Zarządu ze powodu na to, że nie skonsultował tego z Rządem i oprócz śmieci wywiózł rzeczy, które nie były do usunięcia, a szły na podwórku.

Jestem pytanie, czy wspólnota działa razem z literą prawa? Kto powinien faktycznie za to zapłacić? Na spotkaniu również podjęta została uchwała, że z tej chwili koszty wywozu gabarytów ponoszą właściciele tych gabarytów. Członek Zarządu, o którym występuję spodziewał się podjęcia tej decyzje, więc zadziałał w opisany wyżej sposób.

Nadmienię jeszcze, że wszyscy pozostali członkowie wspólnoty w sukcesie remontów wywozili swoje śmieci na własny koszt (bez uchwały, grzecznościowo) zamawiając indywidualnie kontener. Człowiek wezwany do odpowiedzialności finansowej odwołuje się teraz.

Przygotujemy Wywóz odpadów poremontowych Warszawa je w ramach odrębnej procedury – zapowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Do umowy wprowadzony zostanie także zapis, że z 1 lipca 2017 r. odpady z trzech rynków będą dochodzić do nowoczesnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów, który zaistnienie w Rokitnie. – Wówczas wykonawca lub wykonawcy wyłonieni w ostatnich trzech rynkach będą zobowiązani do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych do ZZO w Rokitnie – dodaje Krzyżanowska.

Miasto zapewnia, iż nie zamierza podnosić cen za wywóz śmieci, które nakładane są od ludzi. To rzeczywiście z obecnych opłat pochodzą pieniądze, którymi miasto odpowiada za tę usługę.

Nie wiadomo również jak podzielony zostanie lubelski rynek śmieciowy i albo będzie na nim pewna konkurencja, bo niedługo straci ważność danie na praca zakładu SITA Wschód przy ul. Ciepłowniczej, samej z dwóch firm (inna to Kom Eko) odbierających śmieci od mieszkańców Lublina. – Prawo jest aktualne do kraju roku, marka nie wskazywała innej lokalizacji – mówi rzeczniczka Ratusza.
Avatar użytkownika
Patricktip
 
Posty: 137
Lokalizacja: Antarctica
Gram od: 0


Postprzez Patricktip » 23 lis 2016, o 21:36


Niestety będzie podwyżki cen za wywóz odpadów – zapewnia Ratusz i ogłasza przetarg na usługę wywozu śmieci od mieszkańców. Umowy z nazwami działającymi nieczystości mają być ustalone aż do połowy 2018 roku. Jakie czekają nas zmiany?

30 września przygotuje się umowa na wywóz śmieci z dwóch z siedmiu sektorów, na które podzielone zostało miasto, natomiast w tamtych umowy wygasną z wynikiem roku. Ogłoszony przez Ratusz przetarg ma zapewnić ciągłość wywozu odpadów na gruncie całego Lublina. Ci, którzy dostaną polecenie będą opróżniać kontenery na blokowiskach i pojemniki w zabudowie jednorodzinnej. Mają wywozić frakcję suchą, odpady zmieszane, odpady zielone, gruz, sprzęty i oryginalne odpady wielkogabarytowe.

Takie graty jak wersalka albo szafa będą wywożone według ustalonego harmonogramu, i jeżeli jakiegoś „gabarytu” będziemy się chcieli pozbyć w przeciwnym terminie, wtedy będziemy wymagali go zawieźć do tzw. PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Właściwie jest dodatkowo teraz, ale różnica jest liczyć na ostatnim, że ogłoszony przez miasto przetarg nie będzie działać prowadzenia PSZOK-ów.

Kto ponosi koszty wywozu śmieci po remoncie mieszkania? Jeden z członków Zarządu WM po remoncie swojego życia zamówił wywóz gabarytów (poremontowych) na koszt wspólnoty, ale przy okazji wywiózł gabaryty innych członków grupy nie informując nikogo (nawet administratora) i nowych członków Zarządu, że zamierza to przygotować.
Na zebraniu wspólnota podjęła decyzję, że koszty wywozu poniesie ów członek Zarządu ze względu na to, że nie skonsultował tego z Zarządem i oprócz śmieci wywiózł rzeczy, jakie nie były do wyrzucenia, i gościły na podwórku.

Mam pytanie, czy wspólnota działa razem z literą prawa? Kto powinien faktycznie za to dać? Na spotkaniu i podjęta została uchwała, że z tej chwili koszty wywozu gabarytów ponoszą właściciele tych gabarytów. Członek Zarządu, o którym tworzę spodziewał się podjęcia tej decyzje, więc zadziałał w określony wysoce sposób.

Nadmienię jeszcze, że cali nowi członkowie grupy w wypadku remontów wywozili swoje śmieci na własny koszt (bez uchwały, grzecznościowo) zamawiając indywidualnie kontener. Człowiek wezwany do odpowiedzialności finansowej zatrzymuje się teraz.

Stworzymy Wywóz odpadów Warszawa spożywa w ramach odrębnej procedury – zapowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Do umowy wprowadzony zostanie także zapis, że od 1 lipca 2017 r. odpady z trzech rynków będą trafiać do drugiego Domu Zagospodarowania Odpadów, który powstanie w Rokitnie. – Wówczas wykonawca lub wykonawcy wyłonieni w współczesnych trzech sektorach będą zobowiązani do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych do ZZO w Rokitnie – dodaje Krzyżanowska.

Miasto zapewnia, iż nie zamierza podnosić cen za wywóz śmieci, które otrzymywane są od mieszkańców. To odpowiednio z tych cen pochodzą pieniądze, którymi miasto odpowiada za tę usługę.

Nie wiadomo również jak podzielony zostanie lubelski rynek śmieciowy i ewentualnie będzie na nim wszystka konkurencja, bo niedługo straci ważność pozwalanie na realizację zakładu SITA Wschód przy ul. Ciepłowniczej, jednej z dwóch firm (druga to Kom Eko) odbierających śmieci od mieszkańców Lublina. – Pozwolenie jest aktualne do kraju roku, marka nie wskazywała innej lokalizacji – mówi rzeczniczka Ratusza.
Avatar użytkownika
Patricktip
 
Posty: 137
Lokalizacja: Antarctica
Gram od: 0

Powrót do Paintball News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron