Sławek „Spacek” Pacek – rozmowa o Ranger Warsaw w PLP 2015

reklama4

Sławek „Spacek” Pacek – rozmowa o Ranger Warsaw w PLP 2015

 

20341_100521199979685_537503_n

 

[PbForce.pl – Arek] Jesteśmy po pierwszym turnieju Millennium Series. Jak ocenisz występ Ranger Warsaw?

[Sławek „Spacek” Pacek] Krótko mówiąc – bardzo dobrze. Wystąpiliśmy na tym turnieju z dwoma nowymi graczami: Witkiem i Młodym, oraz powracającym po poważnej kontuzji i rocznej przerwie Rożkiem. Liczyliśmy się więc z tym, że potrzebujemy jednego turnieju Millennium Series, aby się zgrać – niektórzy z nas debiutowali na tym turnieju w MS w ogóle. Biorąc to pod uwagę, oraz to że w 1/16 trafiliśmy na Scorpions Milano z czterema zawodnikami Joy Division w składzie, jest to naprawdę dobry wynik, który przede wszystkim pozostawia nam otwartą drogę do satysfakcjonującego nas miejsca w rankingu generalnym na koniec tego sezonu. A wracając na chwilę do meczu ze Scorpions Milano, to było to naprawdę wyrównane starcie i niewiele brakowało, abyśmy awansowali dalej.

[PbForce.pl – Arek] Pozostańmy jeszcze na chwilkę przy Millennium Series. Pierwszy event był pokazowym turniejem M500. Jak został odebrany ten format przez graczy spoza Polski. Jestem przekonany, że ten temat na MS był poruszany wielokrotnie.

[Sławek „Spacek” Pacek] Generalnie formuła M500 wygląda bardziej atrakcyjnie dla kibiców. Gra jest bardziej dynamiczna, jest więcej ruchu na polu. Jednak 2 faty oraz spłuczka to może być trochę za mało wg. opinii dużej części graczy. Wydaje się, że może to ewaluować w stronę 3 fatów oraz spłuczki i jak dołączymy do tego istniejącą możliwość wymieniania się fatami pomiędzy zawodnikami, to może być to ciekawa zmiana na 2016 rok. Testy tej formuły będą trwały cały ten sezon, więc na bieżąco będziemy to śledzić.

[PbForce.pl – Arek] Już w najbliższy weekend (18-19 kwietnia 2015) pierwszy turniej PLP. Ranger Warsaw przystępuje do rozgrywek jako obońca tytułu MIstrza Polski 2014. Jakie cele i plany na nadchodzący sezon w Polsce?

[Sławek „Spacek” Pacek] Wystawiamy 3 składy, kolejno w lidze pierwszej, drugiej i czwartej. Aczkolwiek jak właśnie się okazało liga 1 i 2 będą grały w formule challanger, więc zobaczymy gdzie finalnie nasze składy skończą Ligę PLP traktujemy treningowo skupiając się na Millennium, dlatego też mogę już zdradzić, że Ranger Warsaw nie zagra PLP, ale po szczegóły to już trzeba się pofatygować na nasz fanpage. Nie zmienia to faktu, że powalczymy o obronę tytułu, ale już pod inną nazwą i w zmienionym składzie. Między innymi dołączy do nas Maciek Kowalczyk „Młody”, który jest już regularnym zawodnikiem Rangera, a nie tylko grającym gościnnie na MS.

[PbForce.pl – Arek] To sensacyjne informacje. Jak dobrze rozumiem, zagracie w I lidze PLP pod inną nazwą, marki Ranger Warsaw wśród drużyn nie będzie. Jaka jest motywacja tej decyzji?

[Sławek „Spacek” Pacek] Dobrze rozumiesz Ranger zdobył 12 tytułów Mistrza Polski w ligach piątkowych, w najwyższych dywizjach (uściślam, ponieważ pojawiały się w tamtym roku różne mistrzostwa niższych lig :)) W tym 5 ostatnich lat z rzędu. Uznaliśmy, że to w poprzednich latach odbywało się po części kosztem naszych wyników na Millennium Series. Dlatego też w tym roku skupiamy się na MS, a w PLP nasz najwyższy skład będzie grał w rotacyjnym składzie (nie wszyscy zawodnicy naszego pierwszego składu będą mieli czas i możliwość uczestniczyć). Oczywiście damy z siebie wszystko, aby obronić tytuł, ale nie jest to dla nas w tym sezonie najważniejsze. Ranger Warsaw będzie grał tylko na Millennium Series. Rozważamy jeszcze grę w najwyższej dywizji DPL, ponieważ dostaliśmy zaproszenie od władz tej ligi, ale ponieważ wpłynęło wczoraj, to jeszcze nie wiem, jaka będzie decyzja.

[PbForce.pl – Arek] W poprzednim sezonie zauważyłem, że kalendarz Millennium Series i PLP, były tak ułożone, że to właśnie na krajowe rozgrywki byliście „ograni” na poszczególnych layoutach. Była to druzgocąca przewaga nad pozostałymi drużynami w stawce. W tym sezonie z uwagi na mieszany skład, wasza dominacja nie jest tak pewna, i jak sam zauwazyłeś nie jest najważniejsza. Nie czujecie już presji rywalizacji związanej z walką o tytuł Mistrza Polski?

[Sławek „Spacek” Pacek] Po prostu część naszych zawodników, którzy w poprzednich latach byli podstawowymi zawodnikami naszego pierwszego składu, nie czuje już takiej motywacji jaką mieli wcześniej, do zdobywania kolejnych Mistrzostw. Równocześnie jak sam zauważyłeś PLP kolidowało nam w przygotowaniach do gry na Millennium. Optymalną formę mieliśmy na PLP, a nie na MS (tak jakbyśmy chcieli). Dlatego dokonaliśmy tej zmiany – miejsce do gry w pierwszym składzie w PLP dostanie część młodszych i bardzo mocno zmotywowanych zawodników, a równocześnie wszystkie siły rzucimy do walki na arenie europejskiej. Nie zmienia to faktu, iż będziemy chcieli obronić tytuł MP szósty rok z rzędu i jestem przekonany, że ten skład który wystawimy do walki w PLP w najwyższej lidze, absolutnie stać na jej wygranie. Mieszanka doświadczonych zawodników z młodszymi stażem, ale z ogromną motywacją, na pewno da świetne wyniki. Bardzo mocno wierzę w ten skład.

[PbForce.pl – Arek] Ranger Warsaw w 2015 roku może powalczyć o Mistrza Niemiec w lidze DPL, dodatkowo 3 składy oparte na graczach Rangera zagrają w PLP i oczywiście Millennium Series. To będzie bardzo pracowity i intesywny rok dla Waszej druzyny.

[Sławek „Spacek” Pacek] Generalnie zgadza się, oprócz tego że nie wiem czy zagramy o Mistrza Niemiec, ponieważ nie wiem w tej chwili, czy skorzystamy z zaproszenia złożonego przez Urlicha w imieniu ligi DPL. Musimy to przedyskutować całą drużyną. Tak czy inaczej szykuje się intensywny i interesujący sezon.

[PbForce.pl – Arek] Sezon 2015 to wielkie przetasowanie w PLP. Wycofała się dużyna Warsaw United i Assassins Kraków. Wy również zmieniacie podejście do tych rozgrywek. Nie uważasz, że dla pozostałych drużyn w stawce, może być dużo łatwiej? Zwiastuje to wiele ciekawych wariantów w końcowym ustawieniu tabeli.

[Sławek „Spacek” Pacek] Oczywiście będzie to bardzo ciekawy sezon i trochę zmieni się układ sił.

[PbForce.pl – Arek] To już koniec moich pytań. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze przeprowadzić kilka ciekawych wywiadów w sezonie 2015. Dziękuję za rozmowę.

[Sławek „Spacek” Pacek] Dziękuję za rozmowę i polecam się na przyszłość

 

pbforce-forum