pbforce.pl - Polski paintball od a do z, gry paintballowe, drużyny, ogłoszenia, pomoc, aktualności
Aktualności Artykuły Podstawy Pomoc Sprzęt Sprzęt

Gdzie kupić/sprzedać sprzęt paintballowy?

Gdzie kupić/sprzedać sprzęt paintballowy?

Postaramy się zebrać w jednym poście większość miejsc, w których możecie kupić lub sprzedać sprzęt paintballowy.

 1. Dział ogłoszenia na naszej stronie – [kliknij]

  Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z możliwości dodawania ogłoszeń. Wystarczy się zarejestrować lub zalogować np. za pomocą facebooka, bez konieczności rejestracji.

  Dodaj ogłoszenie paintballowe

 2. Na grupie facebookowej – Bazar paintballowy (4089 członków – stan na dziś) – [kliknij]

  Najpopularniejsza facebookowa giełda, ale Facebook niestety wprowadził dosyć mocne ograniczenia co do zasad wystawiania ogłoszeń „broni”, a niestety jako taką w ogłoszeniach traktuje sprzęt paintballowy. Trzeba używać forteli np. nie można pokazywać markerów bez zasłoniętego spustu, inni wykręcają lufy i nie używają słów marker, paintball itp., aby boty sprawdzające ogłoszenia nie wychwyciły „nielegalnych” ogłoszeń. Sporo grup zostało już usuniętych i nie wiadomo czy nie będzie dalszych zaostrzeń – oby nie.

  Bazar paintballowy

 3. Na grupie facebookowej – Trade Pb Pl (1257 członków – stan na dziś) – [kliknij]

 4. Allegro  – (stan na dziś 1866 ofert) – [kliknij]

  Czasy kiedy sprzętu na allegro nie można było przejrzeć w jeden wieczór już minęły. Wystawia się trochę sklepów, także sporo artykułów jest niezwiązanych z paintballem, a tylko dla przyciągnięcia klienta otagowane paintball. Mimo wszystko warto czasem zajrzeć, bo może zdarzyć się fajna okazja.

 5. Olx [kliknij]

  Tak na prawdę kopia allegro lokalnie, z tymże trzeba bardziej uważać, bo częściej można zostać oszukanym. System komentarzy na allegro jednak choć trochę „gwarantuje” bezpieczeństwo transakcji.

 6. Komis w sklepie MRsport – [kliknij]

  MRsport wprowadził kiedyś usługę skupu markerów, a także komis. Zawsze warto zadzwonić i zapytać czy nie chcą kupić naszego sprzętu, obecnie na stanie tylko dwie klamki.

 7. Sklepy paintballowe – [kliknij]

  Co do kupna to wiadomo jest to najlepsze miejsce, dla tych, co chcą kupić nowe sprzęty, ale jak się okazuje nie tylko. Czasem można tam znaleźć refabrykowane sprzęty w dobrej cenie lub jakieś promocje na starszy, ale jeszcze całkiem przydatny sprzęt. Można zawsze zapytać czy ew. nie wezmą w rozliczeniu naszego cacka.

 8. Lokalne pole paintballowe/drużyna

  Warto popytać trochę na swoim podwórku czy pole paintballowe lub drużyna nie ma czegoś fajnego na sprzedaż. Z reguły jest to pewniejsza opcja niż kupowanie kota w worku na portalach sprzedażowych/społecznościowych.

 

 

Gdzie według Was jeszcze można sprzedać/kupić sprzęt? Piszcie w komentarzach.
0
0
Guma

Zakochany w paintballu od wczesnych lat 2000, od 2007 roku właściciel pola Star Paintball. Jak sam o sobie mówi nie potrafi grać, więc na grach "szczela foty". Z wykształcenia "wodzirej amator".

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *