pbforce.pl - Polski paintball od a do z, gry paintballowe, drużyny, ogłoszenia, pomoc, aktualności

Pomożesz?

To nie jest żebranie o kasę…

Wiemy, że aby portal w dzisiejszych czasach istniał i się rozwijał to nie jest łatwa sprawa, bo dzisiaj większość z nas scrolluje w telefonie na szybko media społecznościowe czasem dając się złapać jakimś clickbaitem itp.

Zastąpić legendę ?

Kiedyś było wielkie PSI – mekka białoczerwonego paintballa, ale obecnie wiele funkcjonalności nie działa, mimo to oferuje sporo wiedzy, w kilku aspektach trochę nieaktualnej. Mimo wszystko to legenda, niedościgniony wzór no i jeszcze przed erą Facebooka największa społeczność pb w Polsce. Dziś nawet Facebook nie dysponuje tyloma zadeklarowanymi polskimi pasjonatami paintballa, co PSI w najelpszych czasach. Jednak z braku tego typu strony drugiej dekadzie XXI wieku, gdzie wszystko może być w jednym miejscu (wiadomo jak ciężko coś wyszukać na facebooku w gąszczu postów), postanowiłem postawić taką stronę…

Ale po co mam tu wracać?

Gram w paintball już jakiś czas, większość z tego co piszecie znam, więc po co tu zaglądać regularnie?

W opinii osób, z którymi rozmawiałem nie ma miejsca, gdzie można znaleźć wszystkie, ale to wszystkie imprezy, gry, wydarzenia paintballowe, jak zwał, tak zwał. Poza tym rośnie grono przeciwników social mediów, które według tychże uzależniają, inwigilują lub po prostu pożerają czas na głupotach.

Ogłoszenia paintballowe – tutaj nie trzeba na zdjęciach zakrywać spustu itp, udawać, że sprzedajemy „mazak” itp. Ogłoszenia paintballowe są za darmo, bez kruczków prawnych, bez

Aktualności z naszego podwórka i nie tylko.

Słownik – pomału dodajemy nowe pojęcia, bo jest tego sporo, zarówno technicznych spraw jak i paintballowego slangu. Znasz jakiś termin, którego tutaj nie ma? Prześlij go nam.

Porady, testy

Zależy mi/nam na Twojej pomocy?

Tak dobrze czytasz, nie jestem super specem, alfą i omegą paintballową, a pasjonatem, który na początku lat 2000 zakochał się w tym sporcie. Aby strona funkcjonowała potrzebujemy aktywności z Twojej strony i nie ważne czy dodasz pole do naszej bazy danych, pojęcie do słownika, czy może napiszesz jakiś artykuł lub po prostu skomentujesz coś, albo poddasz jakiś fajny pomysł. Dzięki temu strona będzie żyła i się rozwijała nie tylko egzystując, ale także pomagając innym entuzjastom paintballa.

Make paintball great again!

Może to zabrzmi buńczucznie, ale wierzę, że jeśli ta strona będzie choć w połowie takim medium jakim kiedyś było PSI, to jest szansa skonsolidować środowisko, a co za tym idzie powiększać nasze grono.

Bądźcie wyrozumiali

To projekt niekomercyjny, więc nie jesteśmy w stanie ogarnąć wszystkiego na raz i zrobić encyklopedię paintballa. Plany są ambitne, ale potrzeba waszej pomocy i wyrozumiałości.

Chcesz współtworzyć z nami ten serwis?

Napisz do nas. W szczególności szukamy kogoś, kto ogarnie tematy speedballowe i milsim, ale inna pomoc też będzie dla nas na wagę złota.

 

Dzięki za Wasz czas i miejmy nadzieję, do częstego zobaczenia.
Piotrek „Guma” Biernikowicz